Pierwotny, romański kościół, wybudowany z kamienia polnego, to prezbiterium obecnego kościoła. Po raz pierwszy wzmiankowany jest w dokumentach z 1376 i 1447 roku, chociaż niektórzy utrzymują, że fundamenty kościoła mogą sięgać XIII wieku.
W latach 1540-1545 kościół powiększono, dobudowując część nawy głównej do wysokości obecnego bocznego wejścia. Pamiątką po miejscowych właścicielach wioski jest późnorenesansowa płyta nagrobna Piotra Kozłowskiego z 1618 roku. Pod koniec XVI wieku kościół przejęli protestanci. W czasie wojny trzydziestoletniej kościół oddano katolikom, ale na skutek uszczuplenia dochodów stał się filią parafii w Brzezince.
Gruntowny remont przeprowadzono w 1671 roku. Pod koniec XIX wieku kościół był tak zniszczony, że rozważano jego zburzenie i wybudowanie nowego obiektu.
Przeważył jednak pogląd, żeby go odbudować. W 1904 roku naprawiono dachy i pokryto je gontem. W 1924 roku podjęto decyzję o kapitalnym remoncie i powiększeniu kościoła. Do świątyni sprowadzono z nieznanej parafii XVIII-wieczny ołtarz główny, w którym umieszczono obraz patrona - św. Mikołaja. Kościół poświęcił kardynał Adolf Bertram 29 czerwca 1929 roku. Wtedy także dodano świątyni drugorzędnych patronów: świętych Apostołów Piotra i Pawła.
Ostatnia gruntowna renowacja kościoła miała miejsce w latach 2011-2015.