Miejscowość miała swój własny kościół na pewno w r. 1299, jednak nie dotrwał on do czasów dzisiejszych. Obecną budowlę wzniesiono w wieku XV, z których to czasów pochodzą zarówno elementy drewniane, jak i murowane. Murowane jest prezbiterium pochodzące z 1427 roku, połączone z drewnianą nawą z 1457 r.
Orientowana budowla składa się dzisiaj z prezbiterium i zakrystii, zbudowanych z kamienia łamanego oraz nawy, szerszej od prezbiterium, o konstrukcji zrębowej - z drewna jodłowego. Nawa otoczona jest sobotami. Dach pokryty został gontem, a nad prezbiterium wieńczy go sygnaturka. Od zachodu do kościoła przystawiona jest wieża o konstrukcji słupowej, z cebulastym hełmem.
Do wyposażenia należy późnorenesansowy ołtarz główny pochodzący z 1622 roku, z obrazem Matki Bożej Królowej Niebios, adorowanej przez świętych oraz z malowidłem św. Floriana, ratującego wieś przed pożarem. Kompozycję ołtarza dopełniają rzeźby świętych. Barokowa ambona oraz organy pochodzą z pierwszej połowy XVIII w., klasycystyczna chrzcielnica natomiast z pierwszej połowy XIX.
Cenne, późnogotyckie rzeźby Matki Bożej i św. Józefa przekazano w depozyt do Ośrodka Formacyjno-Edukacyjnego Diecezji Gliwickiej w Pocysterskim Zespole Klasztorno-Pałacowym w Rudach. Cenna jest także gotycka polichromia na ścianach prezbiterium. Pochodzi ona z ok. 1470 r., a po czasach, gdy była zamalowana została - w latach międzywojennych - odsłonięta. Wśród wielu scen dostrzec można obrazy z życia Chrystusa oraz postaci świętych.