Kultura

Dom Kultury im. Walentego Roździeńskiego w Koszęcinie

Dodaj do planera

DK w Koszęcinie zajmuje się animowaniem życia kulturalnego w Koszęcinie. Prowadzi liczne zajęcia w kołach i sekcjach, m.in. plastyczne, wokalne, baletowe, gry na instrumentach muzycznych. W jego ramach działa chór „Lutnia” i Koszęcińska Orkiestra Dęta.
Istotnym elementem działalności Domu Kultury jest również Uniwersytet Trzeciego Wieku, który prowadzi działalność w zakresie organizacji wykładów i konferencji, zajęć fakultatywnych w ramach sekcji tematycznych, wycieczek krajoznawczych i rekreacyjnych, wyjazdów do opery, teatru czy muzeum oraz spotkań towarzyskich.
Dom Kultury w Koszęcinie organizuje lub współorganizuje większość imprez odbywających się na terenie gminy. Są to zarówno imprezy plenerowe w formie festynów, jak i uroczyste obchody świąt okolicznościowych czy też wystawy, koncerty, konkursy, przeglądy, etc. W okresie ferii zimowych i letnich wakacji, instytucja organizuje także specjalne programy rekreacyjno-kulturalne skierowane przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej, jak również przyjeżdżających na teren gminy turystów.

Wyznacz trasę
Newsletter - Zapisz się